
Töötoad, ideestamispäevad ja hackathonid
Aeg teha koos midagi ägedat läbi
inspireeriva ja praktilise töötoa
-
Kellele mõeldud?
Hetkel väljakutsete ees olevatele tiimidele oma probleemide läbipuremiseks. Suuruses 5-50 inimest (suuremate meeskondade puhul kaasan partnereid), olenemata valdkonnast, biotehnoloogiast ja finantsist kuni HR teemadeni
Töötoad algavad üldiselt ühiselt probleemist arusaamisega ning lõppetvad konkreetsete laialijagatud tegevustega, kuidas lahendusi ellu viia ja mis on järgmised sammud. -
Milliseid väljakutseid saame koos lahendada?
Eriti hästi toimivad nad
-Tiimisiseste väljakutsete lahendamiseks. Selleks võib olla ühiste strateegiliste eesmärkide paikapanek, mitteefektiivsuse vähenamine kui ka üldise meeleolu tõtmiseks.
- Tooteprobleemide lahendamiiseks. Ideaalsed on nad esmaste ideede loomiseks aga ka konsesuse saavutamiseks ja tegevussuundade paikapanemiseks.Ja tegelikult pole piire. Arutame ja leiame sobivama formaadi just Sinu meeskonna jaoks.
-
Mi on oodatav tulemus
Selgelt jagatud ja järjestatud tööülesanded tiimiliikmete vahel.
Ideed on head, kuid äriliselt suheliselt kasutud, kui neid ellu ei viida. Minu kindel põhimõte on see, et töötuba ei saa olla ainult inspiratsioon, vaid selle läbimisele peab järgnema ka parenduste elluviimine.
Hea töötuba asendab kaks kuud koosolekuid
Võib-olla ka rohkem.
Üks hea töötuba on läbiviidud teemakohaste harjutustega, õigete inimestega, õigel ajal ja õiges kohas. Samas võib endiselt sellest väheks jääda, et võtta välja maksimum.
Olen viibinud ise töötubades, millest lahkudes sisu unustatakse ja järgmine päev alustatakse samast kohast. Samas olen läbi viinud töötubasid, kus motiveeritud meeskond on juba koosoleku ajal kokku leppinud tegevusplaani ning seda selle tulemust ka kuu aja pärast esitlenud.
Selleks, et juhtuks see teine variant, proovin ma alati järgida põhimõtteid, mis pärast iga töötuba end mulle jälle ja jälle oma toimimist tõestavad. Nendeks on:
Minu töötoa koostamise ja läbiviimise põhimõtted
Hea tuju ja mugav keskkond.
Minu kindel TOP1 põhimõte! Hea ajurünnaku või töötoa alusek on alati õige meelestatus. See on koht, kus ühiselt probleemi pureda võimalikult parima tulemuse nimel. See on koht, kus naerdakse, kus ollakse üksteise vastu avatud ja kus egod püüütakse koju jätta! Minu suhtlemisstiil on väga vaba ja sõbralik, aga proovin kasutada ka erinevaid mõnusad ice-breakereid, mis üldist vaibi õiges suunas suruvad.
Vaheldusrikkus ülesannete jooksul.
Pea on meil selline osa kehast, millel on supervõimed aga samal ajal ei saa ta hakkama pikalt sarnase tööga. Ma proovin oma töötoad teha kõik võimalikult mitmekesiseks sidudes omavahel nii vaikselt individuaalseid ülesandeid, paaris ragistamisi kui ka vestlusrikast grupitd. Sellel on kaks eesmärki ->
Esiteks panna inimene pidevalt uude olukorda, et ta ei väsiks ja et kõikidelt osalistelt saaks kindlasti teadmised kätte. Niisama vestluses võib tihti juhtuda, et kõvemini rääkiv osapool saab oma mõtted nö teite arvelt esitatud. Individuaalse tö kaasamine aga annab võimaluse kõigile oma head mõtted edasi anda.
Teiseks on aja mõitlik kasutamine. Tempo vahelduvus hoiab töötoa rütmi kõrgel ja tulemused paremad. Aja surve töötoa vältel kiirendab tulemuste teket, harjutuste mitmekesisus aga suurendab nende kvaliteeti. Kasutan nii kiirteid hoog-ajurünnakuid kui rahulikumaid vestlusvorme, et maksimum välja võtta.
Õige ülesehitus ja tulemuslikkusele orienteeritus.
Olen ise viibinud paljudes “ägedates” töötubades, kus päeva lõpuks on hype kõrgel, kuid järgmisel päeval on kõik juba unustatud ja kõik endise juures tagasi. Selleks, et seda vältida, jälgin ma väga, et (võimalusel) iga töötuba koosneks järgmisest neljast elemendist:
Kogumine (Collect) - et kõik vajalikud olemasolevad teadmised jõuaksid lauale.
Valimine (Choose)- Grupp otsustab ühiselt, millega tegelema hakatakse, mis prioriteediks seatakse
Loomine (Create) - Lahenduste loomine võimalikult mitmekülgseid harjtusi kasutades
Pühendumine/Otsustamine (Commit) - Töötoa lõpus võetakse vastutus ja lepitakse kokku järgnevad tegemised - kes täpselt teeb mida.
Individuaalsus vastavalt kliendile.
Viimane, kuid mitte kindlasti hapupiimane punkt. Ilmselgelt annab kõige rohkem tulemust aga just selline töötuba, mis on koostatud vastavalt kliendi hetke spetsiifilistele vajadustele ja üldisele olukorrale tuginedes.
